Nasze psy

Moim dążeniem jest, aby psy z mojej hodowli były przede wszystkim fajnymi, zrównoważonymi i „ogarniętymi” towarzyszami życia. Marzy mi się, aby wszystkie moje psy, były przynajmniej Championami Polski, ale już wiem, że nie wszystkim jest to dane:) – Luna nim nie będzie, bo nie czuje się komfortowo na wystawach.

Staram się także, aby w miarę moich możliwości, wszystkie psy były mniej lub bardziej profesjonalnie zaangażowane w sporty.
Jednym z najwyższych priorytetów jest w moim mniemaniu badanie psów pod kątem chorób, które mogą potencjalnie występować i być dziedziczone w rasie. Staram się więc wykonywać wszelkie dostępne badania/testy genetyczne, aby zminimalizować, a nawet wyeliminować ryzyko pojawienia się takowych w hodowli.

Badania oczu przeprowadzane są w klinice dr. Jacka Garncarza, prekursora psiej okulistyki w Polsce.
Zdjęcia RTG i ich opisy, mające na celu sprawdzenie kondycji stawów i bioder pod kątem potencjalnej dysplazji, wykonywane są przez uprawnionych lekarzy weterynarii /dr. Adam Pietroń/.

Wszystkie moje psy poddawane są testom DNA w celu wykluczenia potencjalnie możliwych wśród Border Collie chorób genetycznych, o ile geny je przenoszące nie są w 100% „czyste” po rodzicach. Testy wykonywane są przez laboratorium Laboklin i/lub MyDog DNA.

Galeria